دنیای شکلات

تولیدکنندگان زیادی در دنیای در حال تولید محصولات شکلاتی و بیسکوئیتی هستند ولی تنها برخی از آنها در این راه به خواسته های مشتریان خود واقعا ارزش داده آنها را در مسیر تولیدات خود همگام کرده اند…

در اینجا برخی از برندهای معتبر داخلی و خارجی در تولید این نوع محصولات را به شما معرفی می کنیم.

 


Teuscher:

فعالیت خود را ۷۰ سال قبل در شهری کوچک در میان کوه‌های آلپ سوئیس آغاز کرد. Dolf Teuscher، مالک این کارگاه شکلات سازی، تمامی دنیا را برای تهیه بهترین مواد اولیه از جمله کاکائو، مارزیپان، میوه، خشکبار و غیره زیرپا گذاشت. پس از گذشت سال‌ها و کسب تجربیات ارزنده، وی امروزه شکلات‌های خوشمزه خود را با دستورهای تهیه معروفش تولید و به علاقه‌مندان عرضه می‌کند. در حال حاضر، این کارگاه شکلات‌سازی بیش از یکصد نوع شکلات تولید می‌کند که روش تهیه آن‌‌ها نسل به نسل منتقل شده است. در این کارگاه از بهترین، مرغوب‌ترین و گران‌ترین مواد اولیه برای تهیه شکلات‌ها استفاده می‌شود و نکته مهم اینکه هیچ نوع مواد افزودنی یا نگهدارنده در این شکلات‌ها وجود ندارد. این شکلات‌ها بصورت هفتگی به شعبه‌های Teuscher در سراسر جهان ارسال می‌شوند.

 


سالمین:

یک برند معتبر ایرانی البته نه در حد فرابین المللی. شرکت سالمین توانايي‌هاي خود را با محصولات كارخانجات شيرين عسل و تاسيس كارخانه فرآوري دانه‌هاي كاكائو به اثبات رسانيده. شركت سالمين در تاريخ ۱۹/۱۱/۱۳۵۳ تحت شماره ۲۰۸۷۲ اداره ثبت شركت‌ها و مالكيت صنعتي تهران ثبت و متعاقبا در مورخ ۱۲/۸/۱۳۵۴ موفق به اخذ پروانه تاسيس به شماره ۳۳۳۲۳۳ از وزارت صنايع و معادن گرديد. اين شركت در تاريخ ۸/۴/۱۳۵۷ به ساوه منتقل و تحت شماره داخلي ۳۵۳ در دفاتر ثبت اسناد ساوه به ثبت رسيد.

فعاليت اصلي شركت طبق ماده ۳ اساسنامه عبارت از توليد مواد غذايي از هر قبيل مانند كنسروجات، مواد غذايي خام و پخته و منجمد، انواع بيسكويت و كيك اسفنجي، شيريني و مربا و محصولات دامپروري و فرآورده‌هاي صنعتي و صادرات و واردات آنها و همه گونه عمليات و فعاليت‌هاي مرتبط با موضوع شركت مي‌باشد.

 


فررو:

شهرت این کمپانی ایتالیایی به دلیل تولید کاکائوهای کروی است که داخل آن با فندق پر شده است. سود خالص فروش شکلات های «فررو» ۹ میلیارد و ۶۱۲ میلیون دلار برآورد شده است.

برند معتبر شکلات صبحانه فندقی نوتلا از تولیدات این شرکت است.


اولکر:

اولکر(به ترکی استانبولی: Ülker) یک شرکت بزرگ تولید مواد غذایی ترکیه‌ای است که به ۱۱۰ کشور جهان صادر می‌کند.

تولیدات این شرکت کلوچه، شکلات و نوشابه است. به هنگام عرضه محصول کولا ترکا توسط اولکر، کوکاکولا قیمت نوشابه خود را در ترکیه ۱۰٪ کاهش داد


نستله:

این کمپانی سوئیسی، از لحاظ وسعت بزرگ ترین کمپانی تولید کننده مواد غذایی در جهان به حساب می آید. میزان فروش شکلات های نستله از قبیل کیت کت، اسمارتیز یا قهوه های شکلاتی به ۱۲ میلیارد و ۸۰۸ میلیون دلار رسیده است.


سانست:

شرکت سانست با پیشینه گروه مواد غذایی توکسؤز از تولیدکننده های معتبر ترکیه هست که برندهای معتبر مواد غذایی و شکلات را به بازار ارائه کرده است.
از تولیدات آن می توان به سارله، تادله، گل و ساگرا اشاره کرد که شکلات سارله از رقبای پر ادعای نوتلا در منطقه خاور میانه و کشورهای همسایه کشور ترکیه است


اتی:

شکلات های برند اتی از معتبرترین برندهای شکلات و ویفر در سطح منطقه است. این شرکت که در ترکیه واقع شده است محصولات خود را در سطح ترکیه و سایر کشورهای همسایه و نیز سطح وسیعی از اروپا صادرات می کند.
از محصولات پرفروش برند اتی می توان به اتی کارام ها و بروون ها اشاره کرد

 


مرسی:

آلمانی ها هم در زمینه تولید شکلات موفق عمل کردند و تولیدات خود را با نام مرسی به بازارهای جهانی عرضه کردند. سود خالص این کمپانی آلمانی ۲ میلیارد و ۲۰۵ میلیون دلار از فروش شکلات های کاکائویی است.


آرکور:

این کمپانی آرژانتینی در تولید انواع محصولات مرتبط با شیرینی پزی مهارت دارد. فروش شکلات های آرکور بالغ بر یک میلیارد و ۷۱۶ میلیون دلار سود نصیب مالکان این کمپانی کرد.


لینت:

کمپانی شکلات سازی لینت اشپرونگلی از جمله معروف ترین تولید کنندگان شکلات در سوئیس است. سود خالص این کمپانی ۲ میلیارد و ۷۹۶ میلیون دلار اعلام شد.


کرفت:

این شرکت بتازگی نام خود را به «موندلز اینتر نشنال» تغییر داده است. درآمد خالص این شرکت آمریکایی از فروش شکلات ۱۹ میلیارد و ۹۶۵ میلیون دلار برآورد شده است.


کیسس:

کمپانی «هرشی» از جمله قدیمی ترین شرکت های تولید کننده شکلات در آمریکا بوده و محصولات آن هم اکنون در بیش از ۶۰ کشور دنیا به فروش می رسد. سود خالص این کمپانی ۶ میلیارد و ۱۱۲ میلیون دلار است.


میجی:

شرکت ژاپنی میجی کار خود را در حوزه تولیدات مواد لبنی از سال ۱۹۸۸ میلادی آغاز کرد. سود این کمپانی از فروش شکلات یک میلیارد و ۷۹۱ میلیون دلار بوده است.


مارس:

محصولات این شرکت را عموما با نام تجاری «m &m» می شناسند و انواع مواد خوراکی را تولید می کند. حجم فروش شکلات این کمپانی ۱۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار اعلام شده است.